Pražská Invalidovna o víkendu přivítala přes tisíc návštěvníků

O návštěvu karlínské Invalidovny, která se o víkendu 19. a 20. května otevřela v rámci festivalu Open House Praha, byl obrovský zájem. Celkem ji v průběhu dvou dnů navštívilo 727 žen, 527 mužů a 36 dětí, dohromady úctyhodných 1317 návštěvníků. Další možnost vidět tuto unikátní stavbu by lidé měli mít koncem léta.

Celkem se festivalu, který se v Praze konal již počtvrté, zúčastnilo 54 200 lidí. Návštěvníci si mohli vybrat jednu z 65 budov a objektů, které veřejnosti otevřely běžně nepřístupné interiéry. „Na vstup do některých budov se stály až dvouhodinové fronty. Zájem veřejnosti byl o všechny budovy enormní, ne všechny však mají kapacitu uspokojit všechny návštěvníky. Letos prošlo budovami o 11 000 návštěv víc než vloni,” uvedla ředitelka Open House Praha Andrea Šenkyříková s tím, že cílem festivalu je probouzet zájem obyvatel o město a jeho architekturu, což se podle ní akci zatím daří. Festival navštěvují mladí lidé, rodiny s dětmi i velké množství seniorů.

Budova Invalidovny v pražském Karlíně představuje skvost české barokní architektury. I když základní koncept byl vytvořen a schválen u císařského dvora ve Vídni, patří mezi nejvýznamnější stavby předního českého barokního architekta Kiliána Ignáce Dientzenhofera, provedené v jeho vrcholném tvůrčím období ve 30. letech 18. století. Stylově vhodným způsobem kombinuje vojensko-erární charakter stavby inspirovaný římskou antickou architekturou s monumentálním severním průčelím.

  • 23. 5. 2018

Související zprávy

Národní památkový ústav převzal pražskou Invalidovnu

18. 5. 2018

Národní památkový ústav dnes oficiálně převzal od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) do své správy budovu pražské Invalidovny. Svými podpisy to...

Karlínská Invalidovna se během víkendového festivalu Open House otevře návštěvníkům

14. 5. 2018

Karlínská Invalidovna se připojí ke květnovému festivalu Open House Praha. Ten proběhne o víkendu 19. a 20. května po celé Praze a zpřístupní celkem pětašedesát...