Zažít město jinak na Invalidovně

Kulturní akce

Invalidovna, která se v letošním roce poprvé otevřela veřejnosti, se zapojí do tradičních sousedských slavností Zažít město jinak, jež se snaží o lepší poznání okolí, sousedů i blízkých podniků a organizací. V rámci pohodového odpoledne bude od 14:00 probíhat výměna oblečení (swap), otevřena bude také zahrada s možností posezení i uspořádání vlastního pikniku. Nebude chybět ani kavárna pod taktovkou Divokých matek a komentované prohlídky budovy barokní Invalidovny. Program doplní také vernisáž a doprovodný program výstavy studentů malby na drážďanské Akademii výtvarných umění (HFBK).

Program:
▪ 10:00 - 16:00 komentované prohlídky Invalidovny (vždy celou hodinu) - vstup hlavním vchodem z ulice Za Invalidovnou
▪ od 14:00 výměna oblečení, tzv. swap - vstup z ulice U Invalidovny
▪ celé odpoledne možnost uspořádání vlastního pikniku v zahradě
▪ 15:00 zahájení skupinové výstavy studentů drážďanské Akademie výtvarných umění (HfbK Dresden) představí rozmanitost prací čtrnácti studentů malířského ateliéru vedeného Christianem Macketanzem.
▪ 15:30 meditace "Srdečnost" v rámci výstavy
▪ 16:30 workshop kresby

 

Co je to swap?

Swap je příjemná alternativa k nakupování - zbavíte se toho, co již nenosíte a domů si přinesete čerstvé kousky. Znovuvyužitím věcí šetříte peněženku i naší planetu.

Jak to funguje? Přineste oblečení a doplňky, které se vám již nehodí a odneste si to, co využijete. Na akci prosím přineste pouze čisté a nezničené oblečení. Třeba takové, které byste vyměnili se svojí kamarádkou.

Zbylé oblečení bude věnováno charitě.

Swap není určen k získání oblečení k dalšímu přeprodeji.

 

Více informací o akci Zažít město jinak naleznete zde: https://zazitmestojinak.cz/

Zažít město jinak v Invalidovně pořádá správa objektu Invalidovna a Iniciativa pro Invalidovnu.