Garden Food Festival v pražské Invalidovně

Během Garden Food Festivalu v Invalidovně v pražském Karlíně se návštěvníci mohli nejen dobře najíst, ale také si prohlédnout interiéry historické budovy, která se poprvé v letošním roce 2019 otevřela veřejnosti.

Od čtvrtka 4.4. do soboty 6.4. se park před budovou Invalidovny i její samotné nádvoří stalo dějištěm známé akce Garden Food Festivalu.

Návštěvníci mohli ochutnat vybrané pokrmy tuzemské i zahraniční kuchyně. Nechyběly ani neobvyklé speciality jako restovaní švábi, pečená kachní foie gras, či zmrzliny chutí exotického ovoce. Připraveno byly i produkty minipivovarů a rodinných vinařství. Návštěvníci si mohli v rámci festivalu prohlédnout exteriér budovy Invalidovny včetně nádvoří, které bylo oživenou vystoupeními hudebních kapel.

Milovníci historie a památek mohli během pátku a soboty absolvovat komentované prohlídky interiérů budovy. Pro ty nejmenší pak byl zajištěn doprovodný dětský program, při kterém se děti formou hry seznámily s podobou dobové barokní módy, koncepcí renesančních zahrad, nebo si mohly sestavit vlastní obraz podle světoznámého umělce Acimbolda.