Za příběhy českých památek, aneb máte už svůj zápisník?

Pokud jste milovník historie, či je Vaším koníčkem navštěvovat památky a líbí se Vám ilustrace a vizuální styl vstupenek Národního památkového ústavu, můžete si je uchovávat na památku do krásné publikace vydané Národním památkovým ústavem, která nese název "Zápisník návštěvníka památek".

V originální publikaci "Zápisník návštěvníka památek", která je takovým Vaším cestovním deníkem, je více než 100 památek ve správě Národního památkového ústavu. Zápisník je doplněn poutavými texty formou příběhů z jejich historie. Ke každému objektu náleží předem označené místo k vlepení vstupenky a šlechtický erb, reprezentující významného majitele. Již navštívený objekt lze zároveň ohodnotit vybarvením příslušného počtu pečetí. Zápisník obsahuje i přehlednou mapu se všemi státními památkami, včetně jmenného seznamu a kontaktních údajů, a rovněž piktogramy s informacemi o otevírací době, či o tom, zda je objekt bezbariérový nebo lze v jeho blízkosti parkovat a občerstvit se. Poskytuje tak komplexní informace pro turisty, kteří plánují návštěvu státního hradu, zámku a jiných památek. Jako bonus publikace přináší i informace o nových projektech obnovy, které mohou být inspirací pro další výlety po České republice.

Nápad vytvořit Zápisník návštěvníka památek vznikl v Národním památkovém ústavu po zavedení nových jednotných vstupenek s historickým vyobrazením příslušné památky. Zápisník ovšem neslouží jen pro sbírání vstupenek, ale i jako deník zachycující osobní dojmy z návštěv památek a výletů.

Publikaci "Zápisník návštěvníka památek" je možné zakoupit v e-shopu NPÚ.