Komentované prohlídky Invalidovny začínají 29. 5.

Pražská Invalidovna otevře své brány návštěvníkům již tento týden. Komentované prohlídky začínají v pátek 29.května. Letošní rok přinese především nové typy prohlídek a programů představujících historii objektu, výstav, či kulturní akce pod taktovkou Studia ALTA, které nově sídlí v západním křídle Invalidovny. Při návštěvě památek prosíme dodržujte zpřísněná opatření návštěvnického provozu proti šíření koronaviru.

Prosíme, chraňte sebe i své okolí a dodržujte pokyny návštěvnického provozu. Při návštěvě mějte zakryté dýchací cesty po celou dobu pobytu v areálu, dodržujte povinné odstupy dezinfikujte si ruce při vstupu do pokladny, prodejny či sociálního zařízení. Kompletní pravidla najdete tady.

Na návštěvníky kromě klasických komentovaných prohlídek barokního areálu čeká pokračování úspěšné geohry pro chytré telefony. Národní památkový ústav hru vytvořil ve spolupráci se studiem Geofun a hráčům v ní tentokrát představí vnitřní části Invalidovny a především tehdejší život invalidů. Nově se budou moci zájemci do hloubky seznámit také s příběhy osobností spjatých s Invalidovnou. Jak to bylo s místní trafikou, kantýnou, či duchovní správou se dozví díky projektu „Příběhy z pražské Invalidovny“.

Prostor v Invalidovně letos dostane i prezentace praxe památkové péče. Do léta zde bude zdarma k vidění výstava „Dědictví pout zbavené“, jež představuje příklady úspěšně obnovených památek po roce 1989. Více info v tiskové zprávě zde

Z výletu na památku si nezapomeňte pořídit fotku na památku a s hashtagem #napamatku ji sdílejte na našich sociálních sítích.